Zaznacz stronę

Dr n. med.

Jakub Gąsiorowski

Jestem lekarzem z ponad 30-letnim stażem pracy

Posiadam specjalizację z Pediatrii oraz Medycyny Rodzinnej. Na przestrzeni lat pracowałem na oddziałach szpitalnych oraz w poradniach na terenie Szczecina, będąc jednocześnie pracownikiem naukowo-dydaktycznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2003 roku, po odbyciu stypendium na Uniwersytecie w Edynburgu, uzyskałem stopień doktora nauk medycznych.

O mnie

Moją inspiracją od czasów nauki w liceum był temat zachowania zdrowia, jego budowania i poprawy funkcjonowania organizmu w oparciu o metody naturalne. Jako licealista zacząłem samodzielnie studiować medycynę ajurwedyjską i praktykować jogę, doświadczając jej korzystnych efektów. Naturalnym dalszym etapem było podjęcie studiów medycznych i zdobycie dyplomu lekarza w zakresie medycyny konwencjonalnej, zaś kolejnym  ukończenie specjalizacji dających bardzo szeroki wgląd w aspekt chorób i zdrowia. Przez cały czas nauki i pracy zachowałem otwartość na metody medycyny niekonwencjonalnej, szkoląc się w tym zakresie i praktykując. Istotnym krokiem w tym kierunku było ukończenie 2-letnich studiów w Śląskiej Akademii Akupunktury Compleo w Katowicach, pod kierunkiem lek. med. Bartosza Chmielnickiego i lek. med. Michała Richtera. Poznanie podstaw niezwykle spójnego i całościowego systemu jakim jest Tradycyjna Medycyna Chińska otworzyło przede mną nowe możliwości diagnozowania i leczenia na poziomie przyczyny choroby. W tym celu wykorzystuję akupunkturę, dietę i szeroko rozumiany styl życia, zioła i inne metody naturalne, które były stosowane od tysięcy lat. Istotnym aspektem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest uznanie roli emocji w genezie chorób, co sprawia, że diagnozowanie i leczenie może jednocześnie obejmować poziom ciała, umysłu i ducha. 

W mojej codziennej praktyce staram się integrować powyższe metody w sposób odpowiedzialny i bezpieczny z medycyną zachodnią. Pozwala to na osiągnięcie dużo lepszych efektów leczenia i ograniczenie stosowania leków syntetycznych, takich jak antybiotyki, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i inne chemioterapeutyki. 

Nabytą wiedzę i umiejętności stale pogłębiam na kursach prowadzonych przez polskich i zagranicznych wykładowców. Współpracuję z panią doktor Alimaą Sodnomgombo – doświadczoną akupunkturzystką i terapeutką medycyny naturalnej, praktykującą od wielu lat w Szczecinie.

Każdego pacjenta traktuję w sposób holistyczny – jako jedność na poziomie cielesnym, psychologiczno-emocjonalnym, społecznym i duchowym. Uważam, iż jedynie takie podejście daje szansę dotarcia do przyczyny choroby i umożliwia właściwe leczenie.

Ukończone studia, szkolenia i kursy

2020-2021

Szkolenie Farmakologia Ziół Chińskich pod patronatem DIOLOSA Polska zakończone egzaminem, Ina Diolosa

2019

kurs Akupunktura dla Dzieci, dr Elisa Rossi 

2019

kurs Tuina dla Dzieci, dr Elisa Rossi

2018

kurs Shen Acupuncture (part 3/3), dr Yair Maimon

2018

kurs Diagnoza z Twarzy, Paweł Skrzypczak

2018

kurs Lokalizacja Punktów Akupunkturowych, Assaf Mor

2016-2018

studia w Śląskiej Akademii Akupunktury Compleo zakończone egzaminem i uzyskaniem uprawnień terapeuty w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Akupunktury

2003

stopień naukowy doktora nauk medycznych (z wyróżnieniem) 

2000

specjalizacja II stopnia z Medycyny Rodzinnej 

1997

specjalizacja I stopnia z Pediatrii

1992

dyplom lekarza uzyskany w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (obecnie Pomorski Uniwersytet Medyczny)