Zaznacz stronę

Dr n. med.

Jakub Gąsiorowski

Jestem lekarzem z ponad 28-letnim stażem pracy

Posiadam specjalizację z Pediatrii oraz Medycyny Rodzinnej. Na przestrzeni lat pracowałem na oddziałach szpitalnych oraz w poradniach na terenie Szczecina, będąc jednocześnie pracownikiem naukowo-dydaktycznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2003 roku, po odbyciu stypendium na Uniwersytecie w Edynburgu, uzyskałem stopień doktora nauk medycznych.

O mnie

Moją inspiracją od czasów nauki w liceum był temat zachowania zdrowia, jego budowania i poprawy funkcjonowania organizmu w oparciu o metody naturalne. Jako licealista zacząłem samodzielnie studiować medycynę ajurwedyjską i praktykować jogę, doświadczając jej korzystnych efektów. Naturalnym dalszym etapem było podjęcie studiów medycznych i zdobycie dyplomu lekarza w zakresie medycyny konwencjonalnej, zaś kolejnym  ukończenie specjalizacji dających bardzo szeroki wgląd w aspekt chorób i zdrowia. Przez cały czas nauki i pracy zachowałem otwartość na metody medycyny niekonwencjonalnej, szkoląc się w tym zakresie i praktykując. Istotnym krokiem w tym kierunku było ukończenie 2-letnich studiów w Śląskiej Akademii Akupunktury Compleo w Katowicach, pod kierunkiem lek. med. Bartosza Chmielnickiego i lek. med. Michała Richtera. Poznanie podstaw niezwykle spójnego i całościowego systemu jakim jest Tradycyjna Medycyna Chińska otworzyło przede mną nowe możliwości diagnozowania i leczenia na poziomie przyczyny choroby. W tym celu wykorzystuję akupunkturę, dietę i szeroko rozumiany styl życia, zioła i inne metody naturalne, które były stosowane od tysięcy lat. Istotnym aspektem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest uznanie roli emocji w genezie chorób, co sprawia, że diagnozowanie i leczenie może jednocześnie obejmować poziom ciała, umysłu i ducha. 

W mojej codziennej praktyce staram się integrować powyższe metody w sposób odpowiedzialny i bezpieczny z medycyną zachodnią. Pozwala to na osiągnięcie dużo lepszych efektów leczenia i ograniczenie stosowania leków syntetycznych, takich jak antybiotyki, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i inne chemioterapeutyki. 

Nabytą wiedzę i umiejętności stale pogłębiam na kursach prowadzonych przez polskich i zagranicznych wykładowców. Współpracuję z panią doktor Alimaą Sodnomgombo – doświadczoną akupunkturzystką i terapeutką medycyny naturalnej, praktykującą od wielu lat w Szczecinie.

Każdego pacjenta traktuję w sposób holistyczny – jako jedność na poziomie cielesnym, psychologiczno-emocjonalnym, społecznym i duchowym. Uważam, iż jedynie takie podejście daje szansę dotarcia do przyczyny choroby i umożliwia właściwe leczenie.

Ukończone studia, szkolenia i kursy

1992

dyplom lekarza uzyskany w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (obecnie Pomorski Uniwersytet Medyczny)

1997

specjalizacja I stopnia z Pediatrii

2000

specjalizacja II stopnia z Medycyny Rodzinnej 

2003

stopień naukowy doktora nauk medycznych (z wyróżnieniem) 

2016-2018

studia w Śląskiej Akademii Akupunktury Compleo zakończone egzaminem i uzyskaniem uprawnień terapeuty w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Akupunktury

2018

kurs Lokalizacja Punktów Akupunkturowych, Assaf Mor

2018

kurs Diagnoza z Twarzy, Paweł Skrzypczak

2018

kurs Shen Acupuncture (part 3/3), dr Yair Maimon

2019

kurs Tuina dla Dzieci, dr Elisa Rossi

2019

kurs Akupunktura dla Dzieci, dr Elisa Rossi